Консультаціі

Консультації:


Консультація
ВЛАСНІСТЬ ПОДРУЖЖЯ НА ПРИВАТИЗОВАНУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ одним із подружжя


Під час шлюбу подружжя набуло у власність земельну ділянку та жилий будинок, право власності на які зареєстровано на одного із подружжя. Земельна ділянка була одержана одним із подружжя за час шлюбу на основі розпорядження Київського міського голови внаслідок безоплатної передачі її із земель державної власності
Частиною 5 статті 61 Сімейного Кодексу України (згідно Закону №2913-VI в редакції від 11.01.2011р.) передбачено:
«Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя є житло, набуте одним із подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду, та земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, у тому числі приватизації».
Листом Міністерства юстиції України від 13.05.2011р. №4208-0-33-11-31 «Щодо реалізації положень Закону України «Про внесення зміни до ст.61 Кодексу щодо об’єктів права спільної сумісної власності подружжя» роз’яснено, що земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності є спільною сумісною власністю подружжя.
Відповідно до ст.60 Сімейного кодексу України, «Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя».
Згідно ч.1 ст. 69 Сімейного кодексу України, «Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу».
Відповідно до ч.1 та 2 ст.372 Цивільного кодексу України, «Майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними; у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом».
Відповідно до ст.70 Сімейного кодексу України, «У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором».
Враховуючи вищевикладене, житло або земельна ділянка, одержані у власність за час шлюбу на ім’я одного з подружжя в результаті приватизації є спільною сумісною власністю подружжя.
Таким чином, земельна ділянка набута внаслідок безоплатної передачі її одному із подружжя із земель державної власності є спільною сумісною власністю, тому кожному із подружжя належить право власності на ½ частку земельної ділянки на підставі ч.5 ст.61 Сімейного кодексу України.
Юрисконсульт Юридичної компанії «Закон Слова»
Мазур Соломія Йосипівна
23.04.2013р.

Форма входу

Пошук

Календар

«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0